Još tri dobrotvorne akcije LC Mursa - Osijek

LionsHR Adminis... 8 travnja, 2014 - 20:41

Članice osječkog Lions cluba Mursa u posljednjih su tjedan dana provele još tri dobrotvorne akcije, a sve u nizu onih koje su rezultirale prikupljenim sredstvima prigodom obilježavanja njihova 15-godišnjeg jubileja. Tako su najprije posjetile sklonište za beskućnike u Domu sv. Vinka, o kojem se brine Caritas Đakovačko-osječke nadbiskupije. Tom prigodom štićenicima Doma pojedinačno su uručile veći broj poklona, koji su se mahom sastojali od odjeće i obuće, te higijenskih potrepština. Dodjeli donacije prisustvovala je veća grupu članica Murse, na čelu s aktualnom predsjednicom Vesnom Samardžić-Ilić. Ovom činu nazočio je i ravnatelj Caritasa Đakovačko-osječke nadbiskupije vlč. Ivica Rebić, inače veliki prijatelj Lionsa.

Udruzi slijepih i slabovidnih osoba Osječko-baranjske županije, s kojom 'Mursice' također održavaju dobre odnose, ovoga su puta donirali „vagu koja govori“, te dva sata, od kojih se na jednom vrijeme očitava opipom, a na drugom vrijeme se iskazuje glasom spikera. Valja naglasiti da su članice Murse već u više navrata donirale ovu Udrugu mahom različitim korisnim predmetima, primjerice stolovima za masažu Udruga ima organiziranu djelatnost masaže, koju obavljaju slijepi stručni fizioterapeuti), pa elektroničkim pikadom namijenjenim upravo slijepim i slabovidnim osobama…

Ljubaznošću dragih ljudi iz trgovačke kuće Müller poklonjena je osječkim 'Mursicama'  stanovita količina slatkiša. Moramo napomenuti kako to nije prvi puta. Hvala im na trudu, razumijevanju i suradnji!  Članice Murse prisjetile su se toplog i uvijek veselog ozračja štićenike s posebnim potrebama Centra za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark. Tu smo uvijek rado viđeni gosti, pa su tako i ovom prilikom predsjednica i dopredsjednica Vesna Samardžić-Ilić i Mirjana Pajić odnijeli djeci s posebnim potrebama slatkiše, kako bi im uljepšali školske dane bar za kratko vrijeme. Hvala  im na toplom prijemu i nježnim osmjesima  kojima su nas dočekali i ispratili.