Još jedna uspješna akcija zadarskih Lionsa „Ulični“ festival za uređenje koncertne dvorane

LionsHR Adminis... 14 rujna, 2015 - 22:56

Lions klub Zadar je i ove godine s velikim uspjehom organizirao festival  Zadar classic open air. Uz potporu Grada Zadra i Turističke zajednice grada, festival je ustanovljen prije tri godine i dio je velike akcije koju  zadarski Lionsi vode pod nazivom  „Želimo i trebamo koncertnu dvoranu u Kneževoj palači“.  Akcija je pokrenuta kako bi se zadarsku javnost podsjećalo na značaj i ulogu nekada kultne  koncertne dvorane u Kneževoj palači i potrebu da se cijelo to zdanje razoreno agresorskim granatama početkom listopada 1991. godine, što brže obnovi. Konačno je ove godine obnova krenula, a  Lionsi vjeruju da je u tome i njihove zasluge te nastavljaju sa svojom akcijom sve do konačnog uređenja koncertne dvorane.

Ovoga je ljeta, tako, organiziran i treći Zadar classic open air, „ulični“  festival s ukupno deset vrlo atraktivnih koncerata koji su na Trg Petra Zoranića privukli  brojne Zadrane i turiste. Nastupili  su  uglavnom zadarski glazbenici koji pamte ili su čuli za koncertnu dvoranu i glazbeni život koji se u njoj odvijao:  zbor Zoranić predvođen dirigentom Juricom Šošom, Ansambl Ars cantabile s umjetničkim voditeljem  Igorom Cecićem, sopranistica Nela Šarić uz pijanisticu Tomislavu Lojić, Trio Anime – sopranistice Nela Šarić, Mia Domaćina i Biljana Jovanović uz klavirsku pratnju Vjekoslava Babića, Trio 3Ptih – sopranistica Buga Marija Šimić, klarinetist Ivan Andrijević i pijanistica Ana Krajnović te Dina e Mel u sastavu  Dina Bušić, glas, Melita Ivković, gitara, Josip Marcelić, kontrabas i Marin Supičić, bubnjevi.

Na svim su se koncertima, kao i prethodnih godina, prikupljali dobrovoljni prilozi koji su  uplaćeni na poseban račun i namijenjeni uređenju koncertne dvorane. Nakon brojnih događanja što ih je Lions klub Zadar kroz svoju veliku akciju „Želimo i trebamo koncertnu dvoranu u Kneževoj palači“  u protekle tri godine organizirao, na tom je računu sada više od 100.000 kuna.

Sve fotografije snimila Žeminea Čotrić