Izložba slika „Umjetnošću protiv nasilja“ u Vukovaru

LionsHR Adminis... 21 veljače, 2015 - 14:36

Izložba slika „Umjetnošću protiv nasilja“ u Vukovaru

Petak, 20.veljače 2015. god. u vukovarskom hotelu Lav otvorena je humanitarna izložba slika pod nazivom „Umjetnošću protiv nasilja“ u organizaciji Lions kluba Vukovar i Povjerenstva za borbu protiv mržnje i nasilja Lions Districta-126 Hrvarska.

Svoje radove izložili su likovni umjetnici Ante Živković Fošar, Sašo Petroševski Novak, Josip Benjak i Božidar Škofač. Povjesničar umjetnosti, Zdravko Dvojković muzejski savjetnik Gradskog muzeja Vukovar osvrnuo se na rad umjetnika i njihove radove.

U prigodnom programu sudjelovali su mladi vukovarski glazbenici Ante Penava i Tomislav Kovačić. Prigodnim recitacijama učenici O.Š. „Dragutin Tadijanović“ Aleksa Živanović, Lea Stepanović i Luka Hornjak uljepšali su ovu večer.

U ime Grada Vukovara izložbi je nazočila Marina Sekulić, Pročelnica upravnog odjela.

Okupljenima se obratila Roža Milčić u ime Povjerenstva, IPDG Nada Arbanas, Damir Šterijev predsjednik Zone II Regija Istok i predsjednik LC Vukovar Željko Đekić koji je ujedno i otvorio ovu izložbu. Program je profesionalno moderirala PR Kluba Darija Ivanković.

Pored ljubitelja likovne umjetnosti izložbi su nazočili i predstavnici 9 Lions klubova; LC Mursa, LC Gea-Osijek, LC Zagreb, LC Waldinger, LC Kontesa Nera, LC Valpovo-Belišće, LC Beli Manastir, LC Vukovar i predsjednik Regije ISTOK Mladen Kajganić u ime LC Našice.

Izložba je otvorena do 10. ožujka, a neke izložene slike već su dobile svoje nove vlasnike.

Foto album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1567597813496685.1073741853.1563221477267652&type=1