Izložba radova Poster mira LC Zrinski Čakovec

LionsHR Adminis... 18 studenog, 2013 - 09:25

Prigodnim programom u čakovečkom Caffe baru "Littera", otvorena je izložba dječjih radova nastalih u sklopu akcije "Poster mira". Riječ je o tradicionalnoj akciji Lions kluba international u koji su se uključili i čakovečki Lionsi. U izradi radova  na ovogodišnju temu "Naš svijet - naša budućnost" sudjeluju učenici osnovnih škola uzrasta 11 do 13 godina i to iz škola u Strahonincu i Svetom Martinu na Muri.

Učenici radove izrađuju pod mentorstvom profesorice likovne kulture Marine Mrazović, uz potporu članice Lions kluba Zrinski Čakovec Jelene Okun. Tri najuspješnija rada već su poslana u Osijek na ocjenjivanje, dok se ostali do kraja godine moru vidjeti u Literi.

Predsjednik Lions kluba Zrinski Čakovec Gordan Vrbanec rekao je da je Poster mira samo jedna od akcija koju Lionsi u Međimurju provode tijekom godine. Najavio je i akciju "Proizvod više", koja će se održati za dva tjedna, a putem koje će se u trgovačkim centrima u Čakovcu i Prelogu prikupljati namirnice koje će se potom razdijeliti uoči Božića socijalno ugroženim međimurskim obiteljima.

Na otvaranju je bio i zamjenik župana Međimurske županije Zoran Vidović, koji je kazao da se Županija rado uključuje u sve akcije koje imaju za cilj uključivanja mladih i djece u društvo. Također, pohvaljujući Lionse na društvenom angažmanu, naglasio je da se Međimurska županija uvijek podržavala sve takve akcije.