HUMANOST MURSICA NA DJELU – POMOĆ DJECI IZBJEGLICAMA U MIGRACIJSKOM CENTRU OPATOVAC

LionsHR Adminis... 3 listopada, 2015 - 09:44

Članice Lions kluba Mursa 26. rujna 2015. odnijele su donaciju za djecu izbjeglice u Migracijskom centru Opatovac. Na dugom, teškom i nepredvidivom putu u bolje sutra, djeca su najranjivija skupina.  Upravo njima su članice LC Mursa odnijele kutije dječjih kašica, sokova, keksa, čokoladnih pločica, odjeću i obuću, banane i pelene. Hranu će volonteri Crvenog križa podijeliti djeci. Dok je kiša padala, bilo je teško gledati sliku tužnih i umornih ljudi i djece koji su izlazili iz autobusa s malim zavježljajima i stajali u redu za registraciju, smještaj i hranu u sivim šatorima.

Naš osnivač i utemeljitelj Lions pokreta je rekao prilikom osnivanja: U životu ne možete postići dovoljno, sve dok ne počnete činiti, nešto za nekog drugog. Učinili smo zaista malo, a otišle kući s teškim „bojama“ pred očima i tugom u srcu, ali i nadom za bolji život za sve koji su ostali u Opatovcu.

Vesnica Mlinarević