Humanitarna izložba umjetnika u korist borbe protiv nasilja u Puli,

LionsHR Adminis... 16 ožujka, 2014 - 15:37

Međunarodni projekt Umjetnošću protiv nasilja u obitelji započeo je svoju treću etapu  otvorenjem humanitarne izložbe umjetnika 8. ožujka u Puli, na dan Međunarodnog dana žena. Izložba je otvorena u Istarskom narodnom kazalištu - Gradskom kazalištu Pula, Galerija Vincent iz Kastva 1.kat.

Svoja umjetnička djela, izložena za humanitarnu prodaju, izlažu umjetnici Ante Živković Fošar, Sašo Petroševski Novak, Božidar Škofač, Vera Antolić, Aleksandra Rotar, Sonja Milotić Šesto, Đuka Siloglavić, Loreta Buršić i Katja Majer. Ljepotu slika i ugođaja nadopunio je posebni gost Nino Atanasković koji je na gitari odsvirao nekoliko melodija, na dar ženama. Ugodno nas je iznenadio i g. Milan Bandić, gradonačelnik grada Zagreba želeći uspješnu akciju i čestitajući ženama njihov praznik. Isto je poželio nazočnima kratkim obraćanjem i Župan Valter Flego.

U trenutku otvorenja izložbe u Puli, pojavio se osmjeh i radost na licima svih učesnika ovog projekta od Maribora, Zagreba i Pule uz zajedničko pjevanje Istarske himne.

Svečanost se nastavila ugodnim druženjem uz večeru u obližnjem restoranu.   Otvaranje izložbe i svrha humanitarne akcije bili su medijski popraćeni.

Izložba ostaje otvorena do 22. ožujka 2014.g.

Predsj.povjerenstva Roža Milčić