Guvernerica Nada Arbanas u posjeti klubovima u Dubrovniku

LionsHR Adminis... 3 travnja, 2014 - 22:47

Naša draga Guvernerica obišla je 26. i 27.03.2014. svoje vjerne Lionse na jugu, LC Sveti Vlaho i LC Libertas. Prvog dana boravka u Dubrovniku guvernericu, RC Bora Aleksića i predsjednike oba kluba (Gordanu Vetmu i Joza Serdarevića) primili su gradonačelnik Andro Vlahušić i njegov zamjenik Nenad Vekarić, također Lionsi.

Potom su članovi LC Libertas guvernericu odveli u posjet Školi za posebne potrebe u sklopu osnovne škole Marina Držića gdje su joj pokazali projekte koje su pomogli financirati za potrebe navedene škole. To je soba senzorike, pomična rampa te novi projekt opremanja kuhinje.

Uslijedio je zajednički radni sastanak oba kluba na kojem je predsjednik LC Svetog Vlaha prezentirao rad kluba u ovoj lajonističkoj godini, ali su i dodjeljena priznanja Excellence award za 2012/2013 godinu koja su dobili Tonći Vicelić kao prošlogodišnji predsjednik Regije Jug te klub Sveti Vlaho i prošlogodišnja predsjednica Nives Miloš.

Posebno svečani dio večeri bio je primanje po dva nova člana u oba kluba čime smo pokazali da opstanak Lions klubova na jugu nije upitan. Naravno, pjesme i ugodnog druženja nije nedostajalo.

Dan poslije bio je rezerviran za akciju sadnje ruža u Centru za rehabilitaciju odraslih osoba Josipovac. Kao potpora projektu Put bijelih ruža, članovi LC Sveti Vlaho su uz potporu guvernerice te štićenika i djelatnika Josipovca posadili 40 bijelih ruža. Guvernerica je i obišla sam Centar i upoznala se s njegovim radom, a kojeg je LC Sveti Vlaho podržao kroz niz radionica tijekom ove godine.

Iako je posjet bio kratak, vjerujemo da je naša Nada stekla pozitivne dojmove o radu klubova na jugu, a s druge strane članovi klubova su bili počašćeni njenim inspirativnim govorom za vrijeme sastanka kojim nam je još jednom pokazala što znači biti pravi Lions.

Pojedine zabilježene trenutke pogledajte u fotogaleriji.