Godinu dana od najveće akcije Lionsa Hrvatske u 30 godina djelovanja

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 21 siječnja, 2022 - 14:05

Navršila je godina dana od najveće humanitarne akcije Lionsa Hrvatske u 30 godišnjoj povijesti humanitarnog djelovanja.

Lionsi Hrvatske ali i cijelog svijeta su se iskazali u prikupljanju humanitarne pomoći za potresom ugroženo područje Petrinje,Siska i Gline pomažući u prvim danima unesrećenom stanovništvu kada je to bilo najpotrebnije.

26 mobilnih kučica i kontejnera je otpremljeno na to područje i zbrinuto 26 obitelji sa ukupno preko 100 članova obitelji.Nažalost sve su obitelji osim jedne još uvijek u našim mobilnim kučicama.Napravili smo 22 dimnjaka da bi 22 obitelji mogli boraviti u svojoj kući.Pomoć u hrani i grijalicama je stigla od LCIF-a, a nakon toga smo pomogli Udruženju slijepih  i 2 škole sa kupovinom kombija za prijevoz putnika kao i školama sa opremanjem učionica najmodernijom opremom.

U akciji je prikupljeno preko 3.500.000 kn zahvaljujući našim lionsima, pojedincima i poduzećima.Hvala vam dobri ljudi na svemu što ste dali u ovoj našoj akciji.