Edukacija za mlade u razmjeni i obitelji domaćina

LionsHR Adminis... 17 lipnja, 2012 - 19:09
Svi sudionici edukacije

U subotu 16.6.2012. na Fakultetu strojarstva i brodogradnje održana je priprema mladih koji idu u razmjenu iz Hrvatske i obitelji domaćina koje će prihvatiti mlade za vrijeme boravka u Hrvatskoj. Prisutno je bilo 12 mladih i 8 host obitelji, te predstavnici dva Lions kluba (Zagreb i Kontesa Nera). Ukratko smo ih upoznali sa organizacijom Lions Clubs International, Distriktom 126 Hrvatska, povijesti lionizma, čime se bavimo i područja koja pokrivamo s mladima (Leo klubovi, Kampus klubovi, Poster mira, Lions Grand Prix, Borba protiv nasilja). Detaljnije su upoznati sa programom razmjene mladih i kampa mladih. Svi sudionici razmjene upoznati su s pravilima i obavezama programa. Pripremili smo ih za put sa korisnim savjetima i paketima. Svaki mladi je dobio majicu, bedževe za razmjenu sa drugim kamperima u kampu, licitarsko srce, vrećicu lavande i promotivne CD o Hrvatskoj za host obitelji, te pomoć pri izradi prezentacije o Hrvatskoj.  Lionsima domaćinima poslali smo u zahvalu zastavice Guvernera i zastavice klubova sponzora.

Host obitelji koje prvi puta ugošćavaju su dobile vrijedne informacije o primanju mladih u svoj dom iz prve ruke. Druženje je proteklo u vrlo pozitivnom ozračju i dogovoru da se obitelji koje su u Zagrebu povežu i nešto možda zajedno organiziraju.

Mladi koji odlaze u razmjenu su uzbuđeni zbog puta.

Druženje smo završili zajedničkom fotografijom ispred fakulteta.

• Sudionici sastanka
  • Predavanje za sudionike