Dvadeset Lionsica LC Gea posadilo 20 stabala Lipe na Vukovarskoj šetnici

LionsHR Adminis... 1 ožujka, 2014 - 21:21

Lionsice posadile lipe u Vukovaru    AUTOR: Radio Osijek

Članice Lions kluba GEA iz Osijeka na novoj vukovarskoj šetnici uz lijevu obalu Vuke, kod Mosta prijateljstva i dječjeg igrališta na Olajnici zasadile su dvadeset stabala lipe.

„Veliko nam je zadovoljstvo i čast organizirati humanitarnu akciju sadnje lipa uz moto „Jedna lionsica - jedno stablo za Vukovar“, istaknula je predsjednica Lions kluba GEA Marinela Rosso. Ženski je klub osječkog Lions kluba osnovan prije godinu dana i u njemu djeluje dvadeset članica – otud i slogan ove akcije, objašnjava Rosso i dodaje: „Ovom akcijom želimo potaknuti vukovarski Lions klub i sve ostale Lions klubove diljem Hrvatske kao i sve ljude dobre volje da sudjeluju u sadnji stabala na novoj šetnici u Vukovaru radi uljepšavanja okoliša".

Lionsice su označile početak hortikulturnog uređenja nove vukovarske šetnice, istaknula je Žaklina Pul iz gradskog Odjela za komunalno uređenje: "U konačnici ovdje bi trebalo biti zasađeno 140 lipa. Očekujemo da će završno ruho biti u roku dvije godine."

Međunarodna Udruga Lions Klubova  najveća je uslužna organizacija u svijetu, sa više od 1,4 milijuna članova u više od 43,300 klubova u 182 zemlje. Osnivanjem kluba u Dubrovniku 1990. godine počinje razvoj Lions pokreta u Hrvatskoj. Danas Hrvatski Distrikt (D-126) čine 72 kluba s preko 1483 člana.