"Društveno poduzetništvo- najbolje prakse"- zanimljiva tribina u organizaciji LC Split

LionsHR Adminis... 24 studenog, 2016 - 21:09

LC Split ugostio je Michaela Freera, Britanca koji je zadnjih godinu dana naš sugrađanin zaposlen u udruzi Cedra, s dugogodišnjim iskustvom u domeni socijalnog poduzetništva na posjećenoj tribini 22. studenog 2016. godine. Na poticaj organizatorice predavanja, članice Kluba Maje Fredotović, Michael je slušateljima objasnio koncept društvenog poduzetništva koje koristi poduzetničko ponašanje primarno za društvene, a ne za  profitne ciljeve, drugim riječima, generirani profiti koristi se za dobrobit vulnerabilnih društvenih skupina. Prikazao je nekoliko uspješnih primjera društvenog poduzetništva, među njima i one u kojima je osobno sudjelovao poput The Coffee Ethic (lanac kafića u Velikoj Britaniji u kojima rade bivši ovisnici o opojnim drogama koji uz kafu i bezalkoholne napitke educiraju mladež o opasnostima koje nose različite ovisnosti iz bolnih vlastitih iskustava). Kroz zanimljivu priču i iskustvo iz prakse elaborirao je da društveno poduzetništvo svojim djelovanjem u ravnoteži društvenih, okolišnih i ekonomskih ciljeva poslovanja, rezultira dobrobiti za cijelu zajednicu, a pogotovo onih najpotrebitijih kojima su posvećeni i Lionsi.