Dr. Lejla Kreho Kažinić i Lions klub Agram pomažu u borbi protiv dijabetesa

LionsHR Adminis... 31 siječnja, 2018 - 23:26

Dr. Lejla Kreho Kažinić je 30.01.2018 organizirala i održala workshop za osoblje Pučke kuhinje Sv. Vinko Paulski i članove svog Lions kluba Agram na temu zdrave prehrane u borbi protiv dijabetesa.  Workshop je obradio mehanizme koji iniciraju dijabetes kod ljudi, najnovija otkrića u području nutricionizma, te odabir namirnica i načine pripreme kako bi se snizio glikemijski  indeks gotovih obroka.  Predavanje je bilo posebno prilagođeno potrebama osoblja Pučke kuhinje koji su, u ugodnoj atmosferi Lejlinog Doctor Nutrition Bara na Šalati, imali priliku pripremiti nekoliko zdravih napitaka po specijalnoj recepturi i kušati pripravke iz Lejlinog DrNB detox programa.

Pučka kuhinja Sv. Vinko Paulski svakodnevno priprema obroke za oko 150 korisnika, od kojih određeni broj osoba već boluje od dijabetesa.  Odabir namirnica kao i recepata pomenutih na workshopu je vodio računa da to budu namirnice ekonimične te one sa kojima se u pučkoj kuhinji često susreću tijekom spravljanja dnevnih obroka.  Cilj ovog workshopa je bio ponuditi praktične savjete osoblju kuhinje koje mogu svakodnevno primjenjivati pri spravljanju obroka i time doprinositi prevenciji ili smanjenju posljedica dijabetesa.