Donirani uređaji za Očni odjel bolnice u Šibeniku

Nikola Urukalo 11 prosinca, 2023 - 12:04

LIONS KLUB ŠIBENIK

Donirani uređaji za Očni odjel bolnice u Šibeniku

Predstavnici Lions Klub Šibenik uručili su Očnom odjelu Opće bolnice u Šibeniku uređaj koji je  kompatibilan s Indirektnim oftalmoskopom koji su im donirali početkom ove godine nakon akcije Svjetlost u Adventu provedene krajem 2022. godine. Ovaj put pribavljeni su uređaji Fly – S stereo test MUHA i probni set TLS 500 Comfort, a novac za njihovu kupnju  prikupljen je na Martinju, tradicionalnoj, devetnaestoj po redu akciji Lions kluba Šibenik koja je održana u studenom 2023. godine.

Oftalmoskop ili fundoskop je medicinski instrument koji služi za pregled oka. Njegovo korištenje je važno u procjeni zdravlja mrežnice i staklastog tijela. Indirektni oftalmoskop prvenstveno je namijenjen očnim pregledima kod djece i njegovom nabavom šibenski mališani više ne moraju ići na preglede u druge centre i dugo čekati.

Iza LC Šibenik ostaje još jedna vrijedna akcija koja će donijeti puno koristi pacijentima koji se liječe ili će se liječiti na Očnom odjelu Opće bolnice u Šibeniku. Šibenski lionski i ovom akcijom potvrdili su jednu od svojim primarnih misija, odnosno da su bili i da ostaju vitezovi svijetla.

Tekst i slika: Nikola Urukalo