Donacija LC Sisak za Gimnaziju Sisak

LionsHR Adminis... 15 ožujka, 2016 - 22:17

Gimnazija Sisak sudjeluje u provođenju programa prevencije nasilja u partnerskim vezama mladih u

okviru projekta "Podizanjem svijesti o rodnoj ravnopravnosti protiv nasilja u partnerskim odnosima – GEAR II“.

Krajem prvog polugodišta održan je niz radionica na temu prepoznavanju simptoma štetnih veza, različitih oblika nasilnog ponašanja, te uklanjanju rodnih stereotipa i mitova o nasilju.

Nakon provedene edukacije u grupi od preko trideset učenika i učenica drugih razreda gimnazijski mladi stručnjaci i stručnjakinje za kvalitetne veze pokazali su veliki interes za teme koje su obrađivane. Kako je škola i prošle školske godine sudjelovala u kampanji Moj glas protiv nasilja i projektu Nasilne veze su bez veze kojem je cilj bio osposobiti vršnjačke edukator/ic/e koj/i/e će nastaviti s provođenjem edukacije, u školi djeluje grupa mladih ljudi koji su motivirani podijeliti svoje znanje, ali i nastaviti stjecati nova znanja i vještine. Mladi koji su prošli edukaciju pozvani su da se kao grupa pridruže međunarodnoj Kampanji podizanja svijesti koja počinje u travnju ove godine, te kreiraju jedan zajednički produkt koji će izraziti poruku koju žele prenijeti vršnjacima (npr. tekst, crtež, kolaž, poster, pjesma, kazališna predstava, film ili nešto drugo).

Da bi se osigurao nastavak aktivnosti učenika i učenica u planu je i osnivanje Kluba za cool veze mladihotvorena vrata za povjerljive razgovore - kojemu je cilj nastaviti s provođenjem vršnjačke edukacije, okupljati mlade kroz različite zabavne i edukativne akcije, organizirati predavanja, radionice i debate, osmišljavati edukativne materijale u svrhu vršnjačke edukacije, te raditi na studijama anonimnih slučajeva, gdje ćemo zajednički tražiti rješenja za probleme u suradnji s nadležnim institucijama i s drugim školama. Dugoročni ciljevi ovih edukacija je da adolescenti/ice uspostavljaju veze koje se temelje na ravnopravnosti i obostranom poštovanju i da stječu kompetencije koje uključuju prihvaćanje koncepta ljudskih prava i jednakopravnosti muškaraca i žena.

LC Sisak donirao je dio sredstava za nabavu potrebnog materijala i opremanju prostora - flipcharda, printera i papira za edukativne brošure, te likovnog materijala i drugih troškova potrebnih za održavanje radionica.