DONACIJA LC GRIČ PROJEKTU „FILM U BOLNICI“ UDRUGE DJECA SUSREĆU UMJETNOST

LionsHR Adminis... 4 svibnja, 2020 - 10:14
DONACIJA LC GRIČ PROJEKTU „FILM U BOLNICI“ UDRUGE DJECA SUSREĆU UMJETNOST

Zagreb, travanj 2020.

Boravak djece u bolnicama je i inače zahtjevan radi odvajanja od obitelji i prilagodbe bolničkoj svakodnevnici, a u vrijeme socijalne distance uslijed Covid pandemije taj osjećaj odvojenosti i izoliranosti još je izraženiji.

Sve je započelo 2014. godine, kada je Udruga Djeca susreću umjetnost ovaj program osmislila kao nadopunu programa Škole u bolnici i prvotno uključila šest najvećih zagrebačkih bolnica: KBC Zagreb, KBC Sestre milosrdnice, Dječja bolnica Srebrnjak, Klinika za dječje bolesti te Psihijatrijska bolnica za djecu i mladež Zagreb. Nakon projekcija filmova, koje se održavaju u zajedničkim prostorijama bolničkih odjela, djeca se susreću s filmskim profesionalcima te sudjeluju na, za tu priliku posebnoj prilagođenim radionicama optičkih igračaka ili analiziraju odgledani film s educiranim voditeljima.

A kako bi uključili i djecu – male pacijente na odjelima u svim ostalim bolnicama u Hrvatskoj, osmišljena  je platforma www.filmubolnici.org na kojoj djeca pacijenti mogu gledati kvalitetne europske filmove, koristiti dodatne sadržaje i međusobno komunicirati. Platforma sadrži 16 dugometražnih i 60 kratkometražnih filmova prikladnih za djecu od 3 do 15 godina, kao i posebna obraćanja redatelja, glumaca pacijentima-gledateljima. Pristup platformi je besplatan i potrebno je samo unijeti lozinku koju djeca dobivaju prilikom registracije svog boravka u uključenim bolnicama.

Promotivni video projekta možete pregledati na poveznici: https://vimeo.com/307587631

U 2020. godini, zahvaljujući donacijama između kojih posebno ističemo onu ženskog kluba Lions Grič, platforma www.filmubolnici.org i dalje je aktivna i osigurava besplatno gledanje filmova malim pacijentima diljem zemlje!