Donacija "Brain monitora" Odjelu za neonatologiju klinike za ženske bolesti i porode KBC Split

LionsHR Adminis... 25 veljače, 2014 - 10:33

Nadnevka 22. veljače 2014. god.Lions klubovi Regije Jug i Klub roditelja nedonoščadi "Palčići" izvršili su primopredaju "Brain monitora", vrlo
sofisticiranog uređaja za kontinuirani nadzor funkcije mozga u novorođenčadi, vrijednog 240.000 kuna, od čega su lions klubovi Regije Jug prikupili nešto više od 110.000 kuna. Ostatak sredstava prikupili su "Palčići" u akciji "Palčić gore".

Uređaj su predali Željka Vučko i Branko Dragičević.

Svečanoj primopredaji nazočio je predsjednik RH, prof.dr.sc. Ivo Josipović, gradonačelnik Splita Ivo Baldasar, zamjenik župana splitsko-dalmatinskog Luka Brčić, sanacijski upravitelj KBC Split Nikola Kolja Poljak, zamjenica sanacijskog upravitelja Maja Radman,predstojnik Klinike za ženske bolesti i porode Deni Karelović, savjetnica gradonačelnika Zagreba, pokrovitelj akcije Biserka Bucković, voditeljica Odjela za neonatologiju Marija Bucat, predsjednica Kluba roditelja nedonoščadi "Palčići" Željka Vučko te inicijatorica ove akcije u Splitu doc.dr.sc. Mirjana Vučinović.

Osim gore pomenutih, svečanosti su nazočili brojni roditelji i djeca Kluba roditelja nedonoščadi "Palčići" koji su ujedno proslavili i svoj 4-ti rođendan, predstavnici lions klubova Regije Jug,djelatnici KBC Split i brojni predstavnici sedme sile.

Nakon kraćih prigodnih obraćanja nastavili smo druženjem u ugodnoj atmosferi uz rođendanski domjenak "Palčića".
I na kraju, nitko nije krio zadovoljstvo uspješno završenom humanitarnom akcijom, kojom je KBC Split dobio uređaj koji je do sada postojao samo u Zagrebu.

Izvjestio: IPDG Branko Dragičević