Dodjela jednokratnih studentskih potpora studentima ALU

Slika korisnika Krunoslav Šimunović
Krunoslav Šimunović 27 studenog, 2023 - 13:54

Lions club Zagreb, na svojem redovitom sastanku 23. studenog 2023. godine u svojem sjedištu u hotelu Esplanade u Zagrebu, započeo je s dodjelom jednokratnih studentskih potpora izvrsnim studentima završnih godina ALU. Prihod je ostvaren kroz projekt " 30 godina svijetlih vizija" započet 2021. godine izložbom u Galeriji Klovićevi dvori, te izdavanjem grafičke mape sedam eminentnih hrvatskih suvremenih akademskih slikara ( Maje Rožman, Pauline Jazvić, Petre Grozaj, Zorana Šimunovića, Tomislava Buntaka, Matka Vekića i Mitra Matića) i pratećeg kataloga. Komisija sastavljena od tri predstavnika ALU ( prof. Maja Rožman, prof. Matko Vekić i prof. Tomislav Buntak ) te predstavnika LC Zagreb (Krunoslav Šimunović) prema unaprijed utvrđenim kriterijima je na svojoj sjednici donijela odluku o izboru prva četiri primatelja jednokratne studentske potpore u iznosu od 1500 Eura. Radi se o studenticama završnih godina studija ALU Magdaleni Biškup, Ani Pintarić, Vasji Irmi Ivković i Marti Dijak koje su zajedno sa svojim profesorima i mentorima uveličale naš redovni sastanak. One su to zaslužile svojom izvrsnošću, a mi kroz naše potpore nastojimo pomoći da u tome ustraju kako bi svojim pregnućima i izgrađenim vrijednostima bile na sveukupnu dobrobit društva i zajednice u kojoj žive i rade.

Projektom "30 godina svijetlih vizija" predviđamo podijeliti dvadeset jednokratnih studentskih potpora (30.000 Eura), do iscrpljenja potencijala projekta. Podsjećamo da za svakih 300 Eura donacije projektu, donator ostvaruje pravo na jednu jedinstvenu grafičku mapu u kojoj je sedam autoriziranih (potpisom autora i posebnim jubilarnim vodenim žigom) grafičkih otisaka.