DEVETO MARTINJE LIONS KLUBA ŠIBENIK UZ PRIJATELJE IZ DOMŽALA

LionsHR Adminis... 25 studenog, 2013 - 15:15

Tradicionalno Martinje ili Noć mladog vina u restoranu bivšeg hotela Krka devetu godinu za redom organizirao je Lions klub Šibenik uz pjesmu, ples, druženje i kušanje domaćih specijalitata kao što su „maništra i fažol“, arambašići i bakalar. Kušalo se i ispijalo mlado vino, a ono što je najvažnije jest podatak da je i ova večer bila prožeta humanitarnošću, jer je prihod namijenjen edukaciji članova Udruge slijepih i slabovidnih osoba Šibensko-kninske županije.

Doniranjem mladog vina, osim šibenskog Vinoploda, predstavili su se i brojni manji vinari poput Marinova iz Primoštena, Džape iz Oklaja i Mile  Maleša koji su bili i prisutni na ovom lions Martinju. Svoja vina predstavile su i vinarije Kursan, Ponoš, Tudić i Duvančić. Među izloženim vinima našao se i slovenski teran, koji su donijeli prijatelji iz Lions kluba Domžale s kojima su se šibenski lionsi bratimili u svibnju 2013.

U Noći mladog vina  odigrana je i uvijek napeta i zanimljiva tombola, a šibenske lionsice, članice Luce, organizirale su i svoju vrlo bogatu lutriju. Zanimljivo je napomenuti da je glavnu nagradu na tamboli, pečenog odojka,  osvojila je lionsica Marijana iz Domžala, članica tamošnjeg Lions kluba. Svoju, kako nam je kazala, prvu nagradu u životu simpatična Marijana podijelila je sa svim sudinicima Martinja. Deveto Martinje prošlo je u izuzetno veselom raspoloženju zahvaljujući i šibenskom glazbenom sastavu Bagatin, koji je goste zabavljao do ranih jutarnjih sati.

Inače, Lions klub Šibenik svoje prijatelje iz Domžala dočekao je u petak,dan prije Martinja. Druženje je tog dana nastavljeno u hotelu Jadran gdje je uz večeru svirala i pjevala klapa Stari prijatelji predvođena predsjednikom LK Šibenik Nikicom Širinićem. U subotu je za goste organiziran posjet Muzeju grada Šibenika, razgledavanje katedrale svetog Jakova, posjet Nacionalnom parku Krka i odlazak u pršutanu u Pakovo Selo gdje je u tamošnjem Seoskom gospodarstvu Rakić priređen i ručak s raznim dalmatinskim delicijama. Lionsi i lionsice iz Domžala iz Šibenika su otputovali u nedjelju ujutro uz dogovor da se susreti, kako u Šibeniku, tako i u Domžalama događaju jednom godišnje.

Piše: Nikola URUKALO