Delegacija hrvatskih Lionsa bila je na Konvenciji Distrikta 129 Slovenija

LionsHR Adminis... 28 svibnja, 2017 - 16:45

Delegacija hrvatskih Lionsa koju su sačinjavali IPDG Dražen Melčić (LC Kaptol) sa suprugom, predsjednica Regije Sjever Vesna Boinović Grubić (LC Zrinjevac), predsjednik zone 2 Regije Zapad Vlado Gamboc, Davorka Parmać i Željko Gucunski (svo troje iz LC Novigrad) sudjelovali su na Konvenciji Distrikta 129 Slovenija,  i uživali u bogatom okvirnom Programu.

Na događanjima se okupilo preko 500 Lionsa iz cijele Slovenije, a počasni gosti, pored hrvatske delegacije, su bili internacionalna direktorica LCI Elisabeth Haderer sa suprugom, PID Phil Nathan sa suprugom, DG Petra Hänert sa suprugom iz Njemačke i DG Slobodan Vukičević iz Makedonije.

Na Konvenciji su se prisutnima imali prilike obratiti, i zahvaliti slovenskim Lionsima na velikoj podršci aktivnostima hrvatskog Distrikta i klubova koju su pružali tijekom cijele Lions godine 2016./17., IPDG Dražen Melčić i RC Vesna Boinović Grubić.

Nakon uspješne Konvencije, u petak je održana svečana večera povodom 100. godišnjice Lionsa u svijetu.

U subotu je od jutra organiziran cjelodnevni program koji se održavao u samom centru Ljubljane.

Sudjelovalo je svih 56 klubova iz Slovenije, koji su na štandovima nudili svoje specijalitete ali i informacije svim građanima o Lajonizmu. Nakon pozdrava i obraćanja Ljubljanskog župana Zorana Jankoviča, svi Lionsi su predvođeni limenom glazbom išli u kružni mimohod kroz područje centra Ljubljane.
Na kraju su domaćini za svoje goste organizirali atraktivnu vožnju brodom rijekom Ljubljanicom.

Čestitamo slovenskim Lionsima na vrloj uspješnoj godini humanitarnog volonterskog služenja i na savršenoj organizaciji i izvedbi samo Konvencije i svih događanja u njenom sklopu.