Delegacija Distrikta 126 Hrvatska sudjelovala na Lions Europa Forumu u Augsburgu

LionsHR Adminis... 14 listopada, 2015 - 18:43

Na ovogodišnjem Europa Forumu koji se održao od 8. do 11. listopada u Augsburgu, Njemačka, Distrikt 126 Hrvatska bio je zastupljen u većem sastavu. Sedmeročlanu ekipu su činili DG Dražen Melčić sa suprugom, RC Đek Šurija sa suprugom, Guiding Lion i član GLT Darko Ćuruvija, Predsjednica povjerenstva za razmjenu mladih Barbara Milčić i ILO povjerenica našeg Distrikta Sara Bermanec.

I ove godine smo na Europa Forumu sudjelovali na raznim interesantnim i korisnim seminarima i razgovorima, i naravno, sreli mnoge stare i upoznali nove Lions prijatelje.

Iskoristili smo priliku i promicali najveći projekt našeg Distrikta „Jedrima protiv droge“ na način da smo dijelili pripremljene letke i naravno svima pričali o ovogodišnjoj lijepoj i uspješno organiziranoj i provedenoj regati.

Na mnoge zahtjeve svih zemalja i distrikta ubačena je na početku panel diskusija na aktualnu temu izbjeglica, koji preko Sredozemlja prolaze i kroz našu zemlju na putu prema Njemačkoj. Ta tema je tijekom foruma postala najvažnija i jednoglasno je usvojena rezolucija da će Lionsi Europe dati doprinos u pomaganju izbjeglicama, kako tijekom njihovog putovanja, tako i u integraciji u društvo na njihovom krajnjem odredištu.

Druge teme i seminari na kojima smo sudjelovali su također bili vrlo korisni, a izdvajamo:

• Regulacija zaštite podataka baze članova
  • Seminari na teme memebership i leadership
  • Suradnja unutar CEE inicijative
  • Korištenje EU fondova za Lions projekte
  • Umrežavaj i suradnja sa drugim organizacijama i fondovima
  • Razmjena mladih
  • Suradnja unutar ILO (međunarodne Leo Organizacije)

DG Dražen Melčić zastupao je i glasao u ime našeg Distrikta na Savjetu Europa Foruma.

Velika vijest je da je naš PID i PDG Bojan Šober opet postao aktivan na međunarodnoj Lions sceni. Savjet (Skupština) Europa Foruma jednoglasno ga je potvrdila kao člana svog Advisory Committee-ja na razdoblje od 3 godine. Čestitamo Bojanu od srca!

Naravno, obje večeri je bilo organizirano lijepo druženje, prvu u šatoru u stilu veselog Oktoberfesta a drugu večer u svečanom ambijentu. Uz dobro zabavljanje i to je bila dobra i lijepa prilika za zbližavanja sa Lionsima iz cijele Europe.