Članovi LEO Distrikta Hrvatska sudjelovali u LIONS razmjenama mladih u Japanu i Tajvanu

LionsHR Adminis... 26 kolovoza, 2015 - 13:29

Ovog ljeta u periodu od 27.7. do 10.8. članovi Leo kluba Zrinski Čakovec Patrik Novak i Bruno Boj, predstavljajući Leo D-126 Hrvatska, prisustvovali su Lions razmjeni na Tajvanu.

Razmjena je uključivala tjedan dana boravka u host obitelji i tjedan dana u kampu.

Bogat program uključivao je posjet turističkim atrakcijama, kulturnim znamenitostima, zabavnim aktivnostima (paintball, plivanje, sauna, zoo, …), čak i posjet i osobno rukovanje svakog člana s predsjednikom Tajvana Ma Ying-jeou-om.

Po povratku, Bruno Boj je istaknuo: "Ljudi su iznimno darežljivi, odlični domaćini, neskromni, neškrti, složni - što upravo čini Distrikt 300A2 uzorom drugim Lions Distriktima, a njegove čelnike velikim i dobrim ljudima – također uzorima drugim predsjednicima."

Ovaj kamp posjetili su mladi iz sljedećih zemalja – Španjolska, Švicarska, Njemačka, Mađarska, Italija, Belgija, Turska, Izrael, Norveška, Austrija, Irska, SAD, Kanada, Meksiko, Brazil, Japan, Malezija, Tajland, Južna Korea, Hong Kong, Filipini, Kina, Hrvatska.

Grgo Petrov, član LEO kluba Zagreb Tri kule, proveo je 25 dana na razmjeni u Japanu, distrikt MD334.
Razmjena je uključivala dvotjedni boravak u obiteljima i desetak dana u kampu mladih.
U nastavku pročitajte njegova iskustva.

"Japan je jedno posve nezaboravno iskustvo i pustolovina koje ću pamtiti cijeli život. Pišući o tome čini mi se nevjerojatno da sam proveo gotovo mjesec dana u Japanu!
Japanci su se pokazali odličnim domaćinima velikog srca i sretan sam da sam imao čast i priliku upoznati velik broj njih te boraviti u njihovom društvu.Posebno pozdravljam svoj LC Gobo koji je organizirao nekoliko puta razne zabave u čast mog boravka i bio podrška dok sam bio kasnije u kampu.
Tijekom boravka mogu izdvojiti nekoliko zanimljivih iskustava: rad u restoranu i učenje o japanskoj kuhinji, obilazak hramova i svetišta (te ritual podno slapova u planinama), sudjelovanje na tradicionalnim ceremonijama i plesovima, volontiranje u vrtiću te posjet osnovnoj i srednjoj školi, karaoke barovi, posjet gradonačelniku grada Gobo, uživanje na baseball utakmici, zabava u Universal Studios Japan (napokon u Hogwartsu), vatrometi, bajkom po okolici, sviranje taiko bubnjeva, izlet u Shirahamu, obilazak Memorijalnog centra u Hiroshimi, spavanje u tradicionalnom hotelu te nezaboravni Tenjin Festival u Osaki.
Unatoč brojnim iskustvima i lijepim uspomenama tijekom istraživanja Japana ipak su najdragocjenija upravo novostečena prijateljstva bez kojih boravak ondje ne bi bio isti."

A više o njegovim pustolovinama na blogu: www.grgop.tumblr.com