Članovi LC Waldinger i NCLC Kuna posjetili najstariji LC Sjeverne Karoline

LionsHR Adminis... 16 listopada, 2012 - 14:27

Ivan Štefanić ((LC Osijek-Waldinger) i Edita Štefanić (NCLC Kuna) su zajedno s grupom studenata na studijskom putovanju u SAD posjetili LC Raleigh Host, najstariji Lions klub u glavnom gradu Sjeverne Karoline. To je bila prigoda za upoznavanje s načinom rada, vođenjem sastanaka, te vrsti i opsegu akcija koje organiziraju. I tu počinju iznenađenja, veoma je poseban doživljaj sudjelovati na redovitom klupskom Lions sastanku s više od 100 sudionika, poslušati himnu Lionsa izvedenu u „živo“ na početku sastanka i doživjeti veliko veselje kojim članovi izvješćuju o svojim postignućima. A postignuća jesu velika, jer klub podupire zapošljavanje slijepih i slabovidnih osoba koje su uključene u izradu opreme za američku vojsku. Prvi kontakt je ostvaren, a razumijevanje i spremnost za nastavak suradnje na zajedničkim projektima su prisutni na obje strane.