Članice Lions kluba Mursa u Cenacolu - Šarengrad

LionsHR Adminis... 6 listopada, 2015 - 08:40

U nekadašnjem Franjevačkom samostanu u Šarengradu djeluje zajednica Cenacolo, koju su prije nekoliko dana s vlč. Ivanom Jurićem ponovo posjetile članice Lions kluba Mursa. U zajednici se liječe ovisnici od droge, alkohola, kocke i Interneta, a svakodnevna terapija im je molitva i rad. Kroz Cenakolo u Šarengradu do sada je prošlo oko tisuću mladića s problemima ovisnosti. Zajednicu je kratko predstavio vlč. Ivan Jurić njihov duhovnik, župnik u donjogradskoj župi Preslavnog imena Marijina u Osijeku, koji je istaknuo kako je u zajednici  pozdrav, njihova dobrodošlica moljenje otajstava Žalosne krunice na nekoliko europskih jezika, svjedočenje samih ovisnika te njihovih roditelja. Ovisnici u Zajednici ponovo pronalaze osobu koju su izgubili, radom na sebi, u molitvi, potporom obitelji i predanim radom. Svjedočili smo  teškim i dirljivim životnim pričama četiri ovisnika iz naše zemlje i inozemstva koji su otvorili svoja srca. Usljedilo je dijeljeje darova u neposrednom prijateljskom lionističkom ozračju. Zajedno smo ručali hranu koju su nam pripremili, molili, srdačno i otvoreno razgovarali, družili se  i dogovarali novi susret, pomoć i suradnju. Dale smo mali prinos u stvaranju sretnijeg i boljeg svijeta ističući prijateljstvo, uzajamnost, povezanost, razumijevanje i predanost humanitarnom radu. Služenjem se duhovno obogaćujemo, u zajedništvu rastemo i razvijamo se, postajemo bolji.

Vesnica Mlinarević