Članice LC MURSA nazočile svečanosti 25 godina humanitarnog rada pobratimskog kluba Normandija iz Pečuha

LionsHR Adminis... 19 kolovoza, 2017 - 11:29

Članice LC MURSA nazočile svečanosti 25 godina humanitarnog rada

pobratimskog kluba Normandija iz Pečuha

Naš pobratimski klub LC Normandija iz Pečuha u Mađarskoj  27. svibnja 2017. proslavila je jubilarnu 25.-godišnjicu svoga rada. Svečanu konferenciju u Pečuhu otvorila je PNLC predsjednica dr. Eržebet Kosorusne Veghelji. Uz sudjelovanje visokih mađarskih dužnosnika i LC guvernera  Zoltana Šimona nazočni su bili  predstavnici lions klubova - njihovi pobratimi: LC  Vallee d Or,  LC  Havant,  LC  Backnang,  LC  Magdalensberg,  LC  Chiemsee Bedaium,  LC  Mursa OSIJEK   i  Eltern Initiative Krebskranker Kinder E. V, Nunberg.

LC Normandija  je mješoviti klub koji broji 29 članova. Uz mnogo aktivnosti i odrađenih humanitarnih akcija, njihov najveći projekt je pomoć roditeljima čija djeca borave u bolnici ili su u poludnevnom boravku. U  svojoj zgradi  uz dnevni boravak i kuhinju, uređeno je ukupno 10 soba s kupaonicama i raspoloživih 28 ležaja. Do sada su imali 45 000 noćenja.

Iz LC Mursa Osijek  jubilarnoj svečanosti nazočile su Sofija Vidaković, Marija  Alikavazović i Marta Pavičić.

Sretni i ponosni smo što dugi niz godina surađujemo  i  družimo se s našim pobratimskim klubom Normandija.

Sofija Vidaković