Članice LC Gea posjetile LC Lisboa Tejo

LionsHR Adminis... 2 studenog, 2013 - 21:35

Susretati i upoznavati nove ljude ne samo iz svog okruženja, nego i šire, znatno pridonosi osjećaju pripadnosti velikoj zajednici Lionsa. Stoga su članice LC Gea odlučile svake godine posjetiti neki od inozemnih Lions klubova. Krenuvši od zapada, prvi na popisu bio je Lions Club Lisboa Tejo koji ove godine slavi tridesetogodišnjicu postojanja. Nakon petodnevnog boravka u Portugalu, vratile su se pune dojmova.

Domaćini su se potrudili da deveteročlanoj „posadi“ LC Gea pruže nezaboravan doživljaj – od dočeka u zračnoj luci do oproštaja i dogovora vezanih za daljnje druženje i suradnju. Sastanak klubova i zajednička večera upriličeni su u prostorima Kluba. Predsjednica Marinela Rosso tom je prilikom prezentirala Hrvatsku, Distrikt 126 i LC Gea uz vrhunske fotografije poznatog osječkog fotografa. Potom su izmijenjeni darovi. Razgovaralo se o humanitarnim akcijama, načinu rada i planovima, upriličen je posjet Gradskoj bolnici u kojoj je LC Tejo izgradio prostor i igraonicu za boravak djece oboljele od onkoloških bolesti. Druženje se nastavilo obilaskom kulturno povijesnih i prirodnih znamenitosti; u organizaciji domaćina posjetile su stari dio grada Belem: Spomenik otkrićima, Belemsku kulu, Katedralu Svetog Jeronima gdje se nalazi grob poznatog moreplovca Vasca da Game, najstariju slastičarnicu Casa Pasteis de Belem iz 1837.g., te Muzej kočija. Članovi LC Tejo organizirali su posjet izvornom Fado klubu, gdje su u ugodnom društvu i uz domaće specijalitete uživale u fado glazbi.

Posjetile su i najzapadniju točku Europe, Cabo da Roca, nekadašnju rezidenciju portugalskih kraljeva, a danas poznato turističko mjesto Cascais, te mistični gradić Sintra koji je na UNESCO-u popisu svjetske baštine.

No, od svih znamenitosti i ljepota najveće bogatstvo ovog putovanja je stečeno prijateljstvo koje će trajati, a druženje i suradnja nastaviti će se i dalje, na obostrano zadovoljstvo.