Akcija zadarskih Lionsa za Cukriće

LionsHR Adminis... 14 prosinca, 2015 - 22:16

Zadarski Lionsi i njihovi prijatelji, također ljudi dobre volje, sudjelovali su u subotu navečer  u humanitarnoj akciji za pomoć Udruzi Cukrići. U veseloj i opuštenoj atmosferi, okupljeni u restoranu Kornat, prikupljali su sredstva za nabavku uređaja za bezbolni nadzor glukoze u krvi. Riječ je o kontinuiranim mjeračima šećera u krvi kojima se iz upotrebe izbacuje višekratno svakodnevno bockanje, omogućuje stalna kontrola razine šećera i određuje terapija inzulinom čime se značajno utječe na kvalitetu života djece oboljele od dijabetesa.

Sudionike akcije pozdravila je predsjednica Lions kluba Zadar, Anica Košta, a  riječi zahvale uputila im je Daniela Cvitanović, predsjednica Udruge Cukrići. Osnovana prije nepunih godinu dana,  ta udruga okuplja čak 25 djece oboljele od dijabetesa, bolesti koja se sve češće javlja upravo kod najmlađih. Posljednjom u ovogodišnjem nizu svojih humanitarnih akcija članovi Lions kluba Zadar omogućit će kvalitetniji život Cukrićima, a njihovim roditeljima olakšati nabavku uređaja koji nisu na HZZO  listi. Sredstva za njihovu kupovinu osigurana su iz ulaznica za večeru i prodaje lutrijskih zgoditaka dobivenih donacijama te likovnih radova učenika OŠ Šimina Kožićića Benje.

Završavajući  još jednu uspješnu humanitarnu godinu u kojoj su, na razne načine,  pomagali potrebite, prije svega djecu i mlade, zadarski se Lionsi već pripremaju za nastavak svojih aktivnosti. Nastavit će, prije svega, održavati svoje tradicionalne akcije vezane uz Uskrsno darivanje siromašnih zadarskih obitelji, pomaganje štićenicima Doma za odgoj mladih i pomaganje mladih nadarenih sportaša. Nastavit će i s akcijom za obnovu i uređenje koncertne dvorane u zadarskoj Kneževoj palači, financirati, kao i svake godine, boravak u kampu nekome od zadarske djece oboljele od dijabetesa te sudjelovati u akcijama na razini Distrikta.