4. dan posjeta međunarodnog predsjednika Dr. Jitsuhira Yamade Hrvatskoj

LionsHR Adminis... 29 listopada, 2015 - 14:43

Posljednjeg, četvrtog dana druženja, 26.10.2015. u Dubrovniku, domaćini su poveli svoje goste, međunarodnog predsjednika Dr. Jitsuhira Yamadu i Guvernera Distrikta Dražena Melčića sa suprugom u posjet Centru za rehabilitaciju Josipovac u Konvalima.
Tamo nas je dočekala i provela kroz Centar ravnateljica Marina Sambrailo.

Nakon obilaska centra, gledali smo simpatičnu lutkarsku priredbu u izvedbi samih štićenika.

Guverner Distrikta je ravnateljici Centra predao poklon Distrikta Centru Josipovac, mikrovalnu pećnicu i ručnike, a nakon toga smo zajedno objedovali i lijepo se družili svi zajedno.

Bili smo impresionirani ne samo uređenošću, opremljenošću, urednošću i čistoćom cijelog Centra, nego i opuštenošću, vedrim raspoloženjem, otvorenošću i komunikativnošću svih štićenika, što govori o velikoj posvećenosti ravnateljice i svih djelatnika, ne samo u tehničkom aspektu nego i ljudskom i nježnom pristupu u radu sa tim ljudima.

Nakon odlaska iz Centra Josipovac imali smo još malo vremena za opuštanje i druženje prije polaska aviona, i to smo iskoristili za odlazak u obližnji Cavtat, gdje smo prošetali i posjetili fascinantan Meštrovićev mauzoleju obitelji Račić na vrhu brežuljka gdje se nalazi Cavtatsko groblje.

Još smo imali vremena popiti kavu i pivce na rivi i polako odvesti IP Dr. Jitsuhira Yamadu i njegovu izuzetno simpatičnu službenu prevoditeljicu gđu. Yoshiko Merz u zračnu luku i pozdraviti se do slijedećeg susreta