30 godina LC Đakovo

Slika korisnika Roland Kolarević
Roland Kolarević 5 prosinca, 2023 - 11:20

U svečanoj atmosferi i ozračju dugogodišnjeg prijateljstva naš je klub u subotu 02. prosinca proslavio 30 godina uspješnoga rada. Uz nazočnost brojnih sadašnjih i bivših dužnosnika, gostiju i članova Lionsa, a ponajprije dragih prijatelja, prisjetili smo se našeg puta na kojem smo dodirnuli mnoge kojima je naša pomoć bila potrebna.

Započeli smo svoje djelovanje 05. 12. 1993. u vremenu domovinskog rata kada je puno više trebalo nego li se moglo dati, ali ti naši početci su nas več tada izgradili kao lionse. Nesebično i bezrezervno pomaganje bio je i ostao svih ovih godina naš moto i temelj djelovanja našeg kluba. Trideset godina našeg djelovanja nije lako sažeti u nekoliko rečenica, a isto tako nije nam bilo lako niti izdvojiti i istaknuti nešto, jer nam je sve što smo u trideset godina napravili bilo važno i bilo nam je bitno.

Za sve naše goste organizirali smo u prostorijama Državne ergele za uzgoj lipicanskih konja Đakovo razgledavanje zatvorene jahaone za konjička natjecanja, najveće u ovom dijelu Europe, te smo nakon toga, u svečanoj dvorani Ergele, imali prijem kod gradonačelnika Đakova i našu prigodnu Akademiju. Bili smo sretni vidjevši toliki broj dragih lions prijatelja koji su došli proslaviti s namam naš jubilej. Naročito je zadovoljstvo bilo biti u društvu našeg kuma osnivača PDG Antuna Tucaka, našeg ovogodišnjeg guvernera DG Milorada Stanića i 1. VDG Roberta Vulića, a posebno nam je bilo drago vidjeti sve naše drage bivše guvernere predvođene također doajenom hrvatskog lionizma PDG Šimom Nevidalom, PDG Franjo Sinković, PDG Lahorka Vlahek Domac, PDG Nada Arbanas, PDG Darko Ćuvurija PDG Mladen Kajganić PDG Dražen Melčić, naš drgi mađarki PDG Zoltan Farkaš, charter member našeg bratskog lions kluba iz Pečuha i dakako domaćin PDG Darko Angebrandt, također charter member našega kluba. Osim velikog broja past guverenera Akademiji su dakako nazočili i ostali dužnosnici našega Distrikta, Tajnik Kabineta Zlatko Janković Miloš, RC Regije Istok Vjeran Bogović, RC Regije Jug Tatjana Vukman, ZC naše zone Jelena Demetrović, ZC Dajana Gašo Sokač i GET koordinatorica Mirjana Čusek Slunjski kao i mnogi predstavnici klubova. Veliku nam je čast i podršku izrazio svojim dolaskom i prijemom lionsa i naš gradonačelnik grada Đakova Marin Mandarić.

Tijekom prezentacije našeg tridesetogodišnjeg rada, uz našeg PDG Darka, dodjelili smo zahvalnice i preostalim charter memberima našega kluba – Ivi Andrakovići, Branku Kindlu i Marku Bagarić, također našem članu osnivaču, a sada aktivnom članu našeg kluba osnivača LC Osijek. Veliki broj naših članova osnivača, ali i drugih dragih članova, nažalost nisu više s nama te smo im odali počast minutom šutnje i prisjetili se i njihovog rada i djelovanja. A svi zajedno smo radili i napravili u ovih 30 godina puno. Pokrenuli smo i realizirali puno i gradskih i regionalnih i distriktualnih akcija te je naš ukupni humanitarni doprinos zajednici veći od 800.000,00 € . To je samo mjerljivi doprinos, a onaj drugi, koji je ostao u srcima svih nas koji smo pomagali i onih koji su našu pomoć primili je dakako nemjerljiv.

Osim prisjećanja na ono što smo napravili u prošlosti, na našoj svečanoj Akademiji otvorili smo pogled i u budućnost našeg klub te smo svačano primili u naše članstvo nova četiri mlada i ambiciozna člana koji će svojom pozitivnom energijom našem klubu dati novi zamah. I ovom priliko im čestitamo na ulasku u našu veliku lions obitelj.

Ova svačana i prijateljska atmosfera se nakon Akademije samo preselila u restoran Ambar na neformalni dio naše proslave uz zvuke tamburice i slavonske delicije. Uz ugodno druženje svih nas, na svečanoj večeri bili su i predstavnici udruga kojima pomažemo, Lastavice i Udruge slijepih i slabovidnih osoba grada Đakova kojima je namjenjen čisti humanitarni prihod od ove naše jubilarne proslave. Hvala svima koji su uveličali našu proslavu i nadahnuli nas na nova humanitarna djelovanja.

Foto: Petar Ćurić i Vedran Grgas

Tekst: Roland Kolarević i Darko Angebrandt