30 GODINA LAJONIZMA U SLAVONSKOM BRODU

Slika korisnika Robert Sedak
Robert Sedak 21 travnja, 2024 - 16:19

Svečanost u Slavonskom Brodu uveličali  guverner i tajnik Distrikta 126 Milorad Stanić i Zlatko Janković-Miloš.

SLAVONSKI BROD - Širiti optimizam, stvarati bolji  svijet, težiti međusobnom poštovanju, uvažavanju i socijalnoj snošljivosti - misija je Lions Cluba Slavonski Brod koji je proteklog tjedna 13. travnja, u Galeriji Ružić slavonskobrodske Tvrđave, obilježio 30 godina 'lajonizma' u Slavonskom Brodu odnosno obljetnicu djelovanja te humanitarne organizacije.
Trideset godina predanog rada znače trideset godina ljubavi prema bližnjima, trideset godina podrške onima kojima je to potrebno i trideset godina ostvarivanja pozitivnih promjena u zajednici. Lions klub Slavonski Brod je postao simbol solidarnosti, humanosti i zajedništva, čije svjetlo sjaji i nadahnjuje.
Kroz 30 godina brodski lajonsi posebno su se posvetili stipendiranju darovitih mladih ljudi, uz pružanje financijske pomoći onima u potrebi i onima koji su bili pogođeni raznim nepogodama, naglasio je predsjednik kluba Željko Marić.
Bilo je lijepo vidjeti utemeljitelja i prvog predsjednika brodskih Lionsa dr. Ivana Balena, koji je zajedno s Ivicom Vukovićem i Brankom Penićem dobio posebno priznanje guvernera Distrikta 126 Hrvatska, Milorada Stanića, za 30 godina predanog rada,  koji je tada istaknuo: Dragi Lionsi, bez vas ne bi bilo kapi, a bez kapi ne bi bilo ni slapa. Čestitam Lions klubu Slavonski Brod, na 30 godina veličanstvenog služenja zajednici. Neka vaše svijetlo nastavi rasvjetljavati zajednicu i neka se vaša humanost širi poput valova koji donose pozitivne promjene.
U klub je svečano primljen novi član, poznati brodski kardiolog, dr. Božo Vujeva.
Svečanost su svojim dolaskom uveličali župan Brodsko-posavske županije Danijel Marušić i gradonačelnik Slavonskog Broda Mirko Duspara te dvije štićenice Lions kluba Slavonski Brod, nadarena brodska glazbenica Ana Dadić, koju su Lionsi pratili gotovo šest godina, te Ivana Vukičević, članica glumačkog ansambla Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku, koju je klub pratio pet godina. U programu su nastupili i članice i članovi HPD Davor, pod vodstvom dirigentice Valentine Iveljić, a nakon svečanog dijela programa, goste je zabavljao brodski sastav Intermezzo.