26.MEĐUNARODNO NATJECANJE GLAZBENE MLADEŽI ZA XXVI. GRAND PRIX

Dragi Lions prijatelji,

Lions klub Rijeka i Distrikt 126 – Hrvatske i ove  godine priređuju

26.MEĐUNARODNO NATJECANJE GLAZBENE MLADEŽI ZA XXVI. GRAND PRIX

Nažalost u skladu sa okolnostima ove godine će natjecanje biti organizirano on-line.

Više o ovogodišnjim pravilima natjecanja možete naći na linku:

TERMINSKI RASPORED po datumima i što kada treba učiniti:

RASPORED

4. lipnja

Krajnji rok za slanje prijavnica.

5. lipnja

od 5. lipnja ocjenjivački sud pregledava prijavnice i obje video snimke te, nakon što utvrdi da su ispunjeni svi traženi uvjeti, pristupa biranju polufinalista.

11. lipnja

Ocjenjivački sud će objaviti polufinaliste na web stranici Lions Grand Prix kao i na Facebook stranici Lions Grand Prix. Time su otvorene mogućnosti glasovanja publike.

11. - 22. lipnja

E-publika odnosno elektronički gledatelji glasuju preko FB ili na web stranici LionsGrandPrix.com. Troje polufinalista s najviše glasova do 22. lipnja nastavit će u finale (neovisno o glasanju žirija)

22. lipnja

Objava finalista: izbor žirija (12) + 3 po izboru publike
Za one natjecatelje koji se plasiraju u finale dopušteno je predati novi videozapis na lionsgrandprix@gmail.com. U suprotnom, izvorna datoteka će i dalje biti predmet pregleda.

22. - 30. lipnja

Glas publike je opet omogućen, rezultati iz polufinala se ne prenose u finale a finalist s najvećim brojem glasova do 30. lipnj osvojit će nagradu publike, bez obzira na izbor žirija.

30. lipnja

Objava pobjednika odnosno dobitnika nagrada.

Ovogodišnje nagrade su:

1. mjesto i Grand Prix      6.300,00 HRK

2. nagrada i diploma       2.500,00 HRK

3. nagrada i diploma       1.000,00 HRK

A natjecatelje očekuju i nekoliko ne manje atraktivnih nagrada koje dodjeljuju pojedinci, Lions klubovi i glazbene institucije:

Nagrada LC Rijeka za najbolju izvedbu djela hrvatskog autora - 2.500,00 HRK

Nagrada LC Kontesa Nera - boravak u glazbenom kampu "Sound of Music" u Austriji

Nagrada Kvarteta Rucner - nastup s kvartetom u sezoni 2021/2022

Priznanje Stjepan Hauser najboljem interpretu na violončelu

Nagrada Hrvatske glazbene mladeži

Priznanje Guvernera distrikta

Nagrada Talijanske unije i koncert u Svečanoj dvorani Palazzo Modello