2. sjednica proširenog kabineta guvernera D126

Slika korisnika Željko Palašek
Željko Palašek 15 studenog, 2021 - 18:30

Održana 2. sjednica proširenog kabineta guvernera D126 u lions godini 2021./2022. u Svetom Martinu

Protekli vikend, u organizaciji LC Zrinski Čakovec održana je 2. sjednica proširenog kabineta guvernera u Toplicama Sveti Martin u hibridnoj varijanti, uz fizičko prisustvo tridesetak lionsa i korištenjem Zooma za ostale prijavljene sudionike. Unatoč lošoj epidemiološkog situaciji, te uz pridržavanje svih mjera u sprječavanju širenja bolesti, svi planirani događaji uspješno su realizirani uz smanjeni broj sudionika.

U petak, 12. studenoga, planirana svečana večera povodom godišnjice rada kluba LC Zrinski Čakovec u restoranu Terbotz, održana je kao druženje članova LC Zrinski i članova kabineta guvernera bez zabavnog programa. U ugodnom ambijentu restorana obitelji Jakopić, uz međimursku kuhinju, imali smo prilike razgovarati o planiranim projektima distrikta i kluba do kraja ove godine i tijekom sljedeće, 2022. Obećali smo, kada to epidemiološka situacija bude dozvoljavala, organizirati proslavu godišnjice rada kluba uz program koji nismo mogli realizirati ovaj petak.

Nakon sjednice kabineta i ručka u hotelu, subotnje posljepodne iskoristili smo za posjetu Križovcu, malom selu uz Muru, gdje smo odslušali interesantno predavanje ravnatelja ustanove za zaštitu prirode Međimurske županije, Siniše Goluba. Izlet smo završili kratkom vožnjom skelom od jedne do druge obale Mure. Lijepo gastronomsko iskustvo doživjeli smo u restoranu Mala hiža B. Tomašića koja ima i Michellinovu preporuku.

U nedjelju, uz prijatelje iz LC Lendava, LC Milleniuma i LC Zrinjevac, obišli smo novootvoreni Muzej Riznica Međimurja i Centar za kulturu Čakovec.