1.viceguvernerka Nada Arbanas se vratila sa Pre-seminara u Austriji

LionsHR Adminis... 14 ožujka, 2013 - 11:04

Dragi Lionsi, dragi Leići,

Dana 8. ožujka 2013. godine otputovala sam na seminar u Neusiedl am See u Austriji gdje su viceguverneri  desetak istočno-europskih zemalja razmijenili dosadašnja iskustva, dobili korisne informacije o mogućnostima korištenja raspoloživih stranica LCI Obrazovnoga centra, radili u radionicama i stekli nova znanja o vođenju Districta. Ova priprema za moju nastupajuću dužnost i odgovornost u Districtu 126 za mene ima veliku vrijednost, prije svega u otkrivanju mogućnosti koje nam stoje na raspolaganju, a tako rijetko ih koristimo i upoznavanju Leadera iz zemalja centralne i istočne Europe. Svi mi zajedno dijelimo slične ili gotovo jednake teškoće u razvoju Lionizma koje su s jedne strane uvjetovane dugogodišnjom gospodarskom krizom i stagnacijom, a s druge pomanjkanjem motivacije za humanitarni rad i sve težim pronalaženjem sredstava za funkcioniranje klubova i distrikta. Usprkos tome, vice guverneri su optimistični i rade na pronalaženju metoda kako održati postojeće članstvo, kako uključiti nove članove u klubove, kako osnivati nove klubove  i kako ostvariti suradnju s volonterima iz sredine u kojoj žive. Sve sa ciljem pomaganja i služenja zajednici u kojoj živimo.

Vrlo zapažena predavanja održala je mlada Lisa Klaban koja je doputovala iz Oak Brooka, sjedišta Lions Clubs International-a, USA. Njezin cilj je bio upoznati nas s Leadership odjelom LCI koji se bavi edukacijom članstva. Svaki Lions bi trebao otvoriti stranice Lions Learning Centra i potražiti odgovore i rješenja na pitanja koja ga zanimaju. Ernst Musil i Janez Bohorić imaju veliko iskustvo koje su rado podijelili s nama, radeći cijeli dan individualno i grupno ovisno o temi koja je bila na programu.

Ja sam aktivno sudjelovala u radu seminara. Održala sam nekoliko kvalitetnih prezentacija o stanju u našem Districtu, motivaciji članstva, važnosti odnosa Lion-Leo, odnosno  međusobnome pomaganju i suradnji pri ostvarivanju zadanih ciljeva i projekata.  Tome su svoj doprinos dali guverner Branko Dragičević i tajnik Zlatko Janković-Miloš. Hvala im na potpori koju mi pružaju.

Na kraju nešto ne manje važno. U Lions godini 2013/2014 iz ovoga dijela Europe u Hamburgu će biti izabrane četiri žene guvernerice: Hrvatska, Slovenija, Makedonija i Latvija.  Kroz rad i druženje sam stekla nova prijateljstva u jednoj sjajnoj i opuštenoj atmosferi kada nestaju jezične, profesionalne i rodne barijere, a ostaje duh Lionizma u kojemu smo svi posvećeni zajedničkome cilju pomaganja  i ljubavi prema bližnjima. Mi služimo.