1. SJEDNICA REGIJE JUG

Slika korisnika Tatjana Vukman
Tatjana Vukman 2 listopada, 2023 - 21:24

Na sastanku lions članova LC Šibenik, LC Luca, LC Trogir, LC Salona, Lc Split, LC Dioklecijan, LC Marjan uz nazočnost PDG Antonija Uglešić, PDG Branko Dragičević, predsjednik Povjerenstva za guading lionse Elvis Dadić, predsjednica Povjerenstva za prevenciju nasilja i zaštitu obitelji Branka Polić, ZC Vesna Žižić, ZC Tamara Matićobradili smo brojne teme zanimljive za rad klubova i brojne humanitarne akcije koje su u planu ove lions godine. Posebno je istaknuta važnost pridruživanja i podrška svih klubova akcijama drugih klubova, sudjelovanje u edukacijama organiziranih od stranne D-126 Hrvatska, fokusiranje akcija na područja djelovanja LCI, uključivanje prijatelja, poznanika u volonterski rad ili u članstvo naše lions organizacije.

LC Šibenik je prihvatio inicijativu bratimljenja sa LC iz Nigerije. LC Luca iz Šibenika još razmatra svoje uključivanje. Svečanst bratimljenja provesti će se u vrijeme Lios Regate 2024. god. u Marini Frapa u Rogoznici.

Po završetku sjednice nastavili smo neformalno druženje uz finger food u Boutique hotelu Briig, Split gje je radni sastanak održan. Zahvalni smo na podršci i uvjetima koje nam je ovaj hotel u prijateljstvu omogučio. Direktor hotela je iz Turske i istiće lijepa iskustva u suradnji sa lions članovima i klubovima koje je imao u svojoj domovini.

Sastannak je vodila predsjednica Regije Jug, Tatjana Vukman.