Večer poezije "Lionsice o ljubavi govore" - Dubrovnik 10.02.2024

Slika korisnika Marija Tikvica-Radulj
Marija Tikvica-... 11 veljače, 2024 - 21:41

Izbor poezije u večeri nazvanoj “Lionsice o ljubavi govore” oduševio je sve jučer nazočne u punoj Slanici.

U nekim od najpoznatijih stihova Pabla Nerude, Arsena Dedića, Vesne Parun, Jacquesa Preverta, Ericha Marie Rilkea, Konstantina Simonova i mnogih drugih, te nešto manje poznatih tekstova, ali i isječaka iz pisama koje su svojim ljubavnicama i ženama pisali filozofi Friedrich Nietzsche i Martin Heideger, glazbenici Ludwig van Beethovena i Wolfgang Amadeus Mozart, ali i vojskovođa Napoleon Bonaparte, obuhvaćana su sva stanja ljubavi i zaljubljenosti, od mirnih rijeka do očajničkih vrtloga u kakvima se utapaju barem jedanput u životu oni koji vole.

Na kraju sinoćnjeg programa u Slanici, punom dvoranom se prolomio pljesak, a lionsicama koje su govorile neke od najljepših svjetskih stihova o ljubavi, "pao je kamen sa srca". Sedam žena, različitih profesija i zanimanja, okupljenih u Lions klubu sv. Vlaha mjesec je dana, pod budnim okom glumice Marije Šegvić, vježbalo i osmišljavalo humanitarni nastup. Hvala svima koji su došli! Hvala glazbenicima Mihaeli i Teu Martinović, hvala Marku Mijatović koji je svjetlima od prostora napravio malu čaroliju, hvala ostalim lionsima na potpori. Jer, sve je u timskom radu, uvijek. Prikupljeno je 700 eura koji će biti "osnaženje" za stipendije učenika i studenata kojima LC Sv. Vlaho pomaže na mjesečnoj razini.

Mi služimo!