Predavanje o malignim bolestima kod djece

Slika korisnika Edo Kragić
Edo Kragić 16 veljače, 2024 - 01:24

Jedan od važnijih Lions fokusa je i borba protiv karcinoma kod djece.

Tako smo danas izvanrednim predavanjima obilježili 15. veljače - Međunarodni dan djece oboljele od malignih bolesti.

Okupili smo se sa ciljem podizanja svijesti o ovom važnom zdravstvenom problemu. Govorili smo o snazi i hrabrosti malih bolesnika. O potrebama njihovih obitelji i mnogim drugim važnim pitanjima vezanim uz malignome.

Kroz ovu vrlo tešku temu su nas na stručan i iskustven način provele naše gošće, pedijatrice Karolina Malić Tudor dr.med. i Višnja Armanda dr.med. uže specijalistice dječje hematoonkologije.

Prikazale su nam incidenciju, epidemiologiju, dijagnostiku, metode i posljedice liječenja, kao i složenost rada timova u savladavanju ovih bolesti kod djece.

Istaknule su predanost u radu, usvajanje novih znanja i metoda liječenja, te stručnu suradnju timova na državnoj i internacionalnoj razini.

Vrlo je optimistična i za svaku pohvalu informacija o znatno većoj uspješnost liječenja malignih bolesti kod djece primjenom novih terapijskih metoda a kada je moguće i pametnih lijekova.

Lions klub Salona se zahvaljuje našim gošćama predavačicama ali i brojnoj publici koja je prepoznala važnost ove teme i koja je nazočila ovom događaju.