Lions klub Dubrovnik - Sveti Vlaho zajedno sa Domom Marina Držića - za Udrugu Down Dubrovačko - neretvanske županije

Slika korisnika Marija Tikvica-Radulj
Marija Tikvica-... 28 prosinca, 2023 - 19:30

Lions klub Dubrovnik - Sveti Vlaho udružio se s Domom Marina Držića u zajedničkom humanitarnom radu za udrugu Down sindrom. Nakon višemjesečne radionice sa djecom organizirana je prodajna izložba dječjih radova (motivi Držićevih djela oslikani na keramičkim pločicama) u Luži, a sav prihod od prodaje išao je lokalnoj Udruzi za Down sindrom čiji su članovi također bili polaznici radionice. Zahvaljujući prije svega muzejskoj pegagoginji Jasmini Runje djeca su naučila nešto o Držiću, slikarskim tehnikama, a prije svega uživala i družila se. Na jednoj od radionica s veseljem su im se pridružile i članice kluba.