LC Quarneroli organizirao predavanje na temu malignih bolesti kod djece i primio 2 nove članice

Slika korisnika Milan Ilić
Milan Ilić 27 ožujka, 2024 - 10:28

Lions klub Quarneroli organizirao je u ponedjeljak 25.03.2024. u Galeriji Laurus u Lovranu predavanje na temu: “Maligne bolesti kod djece” koje je održala dr.med. Senka Šerifi - pedijatar, subspecijalist pedijatrijske hematonkologije – v.d. voditelj odjela dječje onkologije dječje bolnice Kantrida u Rijeci. Ova tribina doprinosi osvješćavanju nas Lionsa i naše zajednice na temu malignih bolesti kod djece te senzibiliziranje svih nas o istome. ​Lions Distrikt 126H tim je povodom izradio projekt "Lionsi i maligne bolesti kod djece" i usvojio ga na svojoj sjednici proširenog Kabineta guvernera Distrikta 126 održanom u Zadru 02.03.2024., a u sklopu kojeg se može istaknuti kampanja za postavljanje aplikacije za Putovnicu za preživjele od pedijatrijske neoplazme  koja će omogućiti sustavno praćenje djece koja su izliječila malignu bolest.

Prije samog predavanja upriličen je i prijem 2 nove članice u Lions klub Quarneroli i to Kristine Krivičić i Tihe Modrić.